Канада, високорозвинута країна з високим рівнем життя, потребує кваліфікованої робочої сили для розвитку своєї економіки. Щоб підтримати національні кадри, канадський уряд сприяє політиці пошуку іноземних працівників і фахівців. Робота в Канаді є важливим аспектом канадської імміграції, щоб надати змогу працювати кваліфікованим іноземним спеціалістам, які шукають тимчасову або постійну роботу.

Кожна з провінцій Канади мають свої імміграційні програми (Provincial Nominee Programs). Ці програми служать для поповнення трудових ресурсів за рахунок іноземних робітників. Імміграційні програми, кожної з провінцій, мають різні системи відбору і різні вимоги до кандидатів.

Щороку, по тимчасовим дозволам на роботу, приїзджають працювати в Канаду тисячі іноземних кваліфікованих працівників. Для того, щоб працювати в Канаді на тимчасовій основі, іноземні кваліфіковані працівники, повинні мати пропозицію про працевлаштування від канадського роботодавця. Для цього потрібно отримати тимчасовий дозвіл на роботу від центру людських ресурсів та соціального розвитку Канади (Human Resources and Social Development Canada – HRSDC) з умовою, що пропоновані вакансії негативно не вплинуть на канадських працівників.

Тимчасовий дозвіл на роботу для іноземних кваліфікаваниї працівників, які планують певний період часу жити і працювати в Канаді, може бути кроком для отримання постійного місця проживання (ПМП).

Запрошення на роботу від канадського роботодавця є передумовою для отримання канадського дозволу на роботу. Як правило запрошення на роботу завжди має тимчасовий характер, але може бути продовжене в Канаді. Для виїзду на роботу в Канаду існують і інші програми, такі як Live in Caregiver Program, Work and Study, Skilled Workers і інші. Всі вони ставлять певні вимоги до бажаючих виїхати на роботу до Канади.