Нідерланди – це країна з економікою спрямованою на сільське господарство, тому легше всього знайти роботу саме в цьому секторі. Відноситься це, перш за все, до людей, які погано знають мову. Іноземці можуть також знайти роботу за спеціальностями: покрівельник, тесляр, зварювальник. Однак, робота в Голландії потребує мати диплом спеціаліста і знати англійську або німецьку мови, як мінімум на розмовному рівні. Нідерландські роботодавці з радістю наймають іноземних працівників для збирання фруктів, овочів, в квітникові господарства. Однак, самому треба подбати про проживання і харчування.

Багато робіт потребують знання голландської мови і тому законодавство обмежує роботу іноземців, які не є громадянами ЄС або ЄЕП. Робота в Голландії і її пошук особливо для іноземців, справа не проста. Всі іноземці, які прибули до Нідерландів, за винятком ЄС і ЄЕП повинні стати на облік в імміграційну поліцію (Vreemdelnigenpolitie) протягом трьох днів після прибуття.

У Нідерландах існує спеціальна служба, яка відповідає за міграційну політику під назвою «Служба імміграції та натуралізації»(IND). Ця служба обробляє всі запити від іноземців, які бажають тимчасово проживати та працювати в Нідерландах або хочуть отримати голландське громадянство.

Роботодавці, які хочуть залучити іноземну робочу силу повинні подати запит на дозвіл на тимчасове перебування (MVV) і дозвіл на роботу (TWV) в IND і WERKbedrijf через www.arbeidsmigratie.nl.

Дозвіл на роботу пов’язаний з компанією де ви будете працювати. Компанія повинна продемонструвати певні зусилля, що ви потрібні для виконання цієї роботи і що вакансія не може бути заповненена ні з Нідерландів, ні кимось з ЄС чи ЄЕП. Дозвіл на роботу видається на строк до трьох років.

Кенісмігрантом називається мігрант, що приїжджає до Нідерландів працювати по найму із брутто-зарплатнею за рік не менше € 51239 і €37575, якщо вік мігранта менше 30 років.

Для отримання статусу кенісмігранта необхідно, щоб компанія, яка хоче найняти вас на роботу подала необхідні документи до служби іміграції і натуралізації (IND), а також, щоб ваш диплом був визнаний в Нідерландах.
Дипломовані працівники заробляють дуже добре. У порівнянні з рештою Європи, середня заробітна плата в Нідерландах вища, ніж в Іспанії та Італії, але нижча, ніж в Англії та Німеччині. Середня заробітна плата становить біля € 30.000 в рік.

Через інтернет можна швидше, простіше і дешевше знайти роботу. Крім того, багато компаній мають сайти, де ви можете подивитися наявність робочих місць. Веб-сайт Werk.nl, наприклад, надає інформацію для жителів Європейського Союзу та Європейського Економічного Простору, про прийом на роботу, контракти та визнання кваліфікацій.

Громадяни країн ЄС і ЄЕП, мають право жити і працювати в Нідерландах, без дозволу на роботу. Вони також повинні стати на облік в імміграційну поліцію (Vreemdelnigenpolitie) на протязі 8 днів.