Вища освіта для іноземців в Голландії.

Навчання в Нідерландах наблизить вас до європейського суспільства і збагатить ваші знання. Нідерланди на даний час є однією з найбільш передових і сучасних країн світу. Після закінчення навчання у вас буде можливість інтегруватися в Нідерландське багатокультурне суспільство. Нідерланди мають міжнародну орієнтацію, і майже всі говорять англійською мовою, як cвоєю другою мовою.

Уряд Нідерландів проводить заходи для забезпечення того, щоб освіта та наука були доступними для людей з інших країн. Вчені та студенти, які прагнуть розширити і поглибити свої знання, радо запрошуються в Голландію. Більше 650 навчальних програм і курсів на англійській мові пропонується спеціально для іноземних студентів. Ці міжнародні програми унікальні у багатьох відношеннях. Тривалість програми навчання від декількох тижнів (короткострокові курси) до чотирьох років (ступінь магістра або доктора (PhD). Ступінь бакалавра, магістра або доктора надані в Нідерландах можна порівняти з ступенями у Великобританії та Сполучених Штатах. Всі освітні програми визнаються як високої якості.

Для деяких програм навчання, єдиною вимогою є атестат середньої школи. Тим не менш, для більшості курсів, кандидати повинні мати принаймні ступінь бакалавра або його еквівалент. Для деяких курсів потрібно мати певний досвід роботи. Тим не менш, існує вимога загальна для всіх курсів і програм навчання: здатність говорити і розуміти по-англійськи (здати тест TOEFL або IELTS ).

Вартість навчання в Нідерландах не дорога в порівнянні з Англією та Сполученими Штатами. Більшість вищих навчальних закладів у Нідерландах субсидується. Щорічна плата складає від $ 2000 до $ 15000. Прожиткові витрати також є відносно низькими в порівнянні з більшістю країн Західної Європи та Північної Америки. Студент повинен мати близько $ 750 в місяць для проживання в Нідерландах.

Більш детальну інформацію можна отримати відвідавши веб-сайт http://www.nuffic.nl/international-students/.
Там ви знайдете повний каталог навчальних програм і міжнародних курсів, а також інформацію про можливість надання стипендій та форми навчання в Нідерландах. Також додаткову інформацію про систему освіти в Нідерландах можна отримати за адресою http:// www.eurydice.org.

Через NUFFIC, Нідерландська організація з міжнародного співробітництва в галузі вищої освіти, уряд Нідерландів надає нідерландську систему вищої освіти, повідомляє про свої програми вищої освіти для іноземців і інформує про стипендіальні програми навчання.

Нідерландські стипендіальні програми – NFP складаються з двох програм:
1. Академічна програма – AP (стипендії для магістрів і докторантів)
2. TP – Навчальна програма (стипендії для короткострокових курсів)

Академічна програма (AP)
Коли ви починаєте процес подачі заявки на стипендію, заявник повинен переглянути критерії та перелік курсів AP на сайті http://www.nuffic.nl/ і ввійти в контакт з університетом або навчальним закладом для перевірки процесу прийому. Після отримання допуску від університету чи інституту, кандидат може заповнити реєстраційну форму на AP. Ця форма може бути отримана на сайті Nuffic.

Навчальна програма (TP)
Коли ви починаєте процес подачі заявки на стипендію, заявник повинен дізнатися критерії TP та перелік короткострокових курсів на сайті Nuffic і зв’язатися з установою університету або навчальним закладом, щоб мати інформацію про правила прийому. Короткострокові курси починаються в різні місяці року, а їх тривалість варіюється від 10 до 12 тижнів. Термін залежить від дати початку кожного курсу.

-В стипендії входять затрати на переїзд, витрати на житло та харчування, книги, медичне страхування.
- Є обмежена кількість стипендій та багато кандидатів, і з цієї причини необхідно дотримуватися всіх вимог.