Де тільки не зустрінеш українських медиків. «Бажання знайти своє місце під сонцем» розкидало їх по всьому світу. Це й не дивно, адже, там за кордоном, робота лікаря добре оплачувана. Прикро, коли ти, стільки років і сил витратив на навчання, приходиш на роботу з бажанням допомогти людям, починаєш працювати і бачиш відсутність нормальних умов: то матеріалу немає, то обладнання непрацює, а про зарплату і говорити не хочеться.

Українські лікарі невисокого достатку, які вже мають більше 30 років і які досконало не володіють англійською мовою в основному їдуть працювати в африканські країни, такі, як Замбія, Гана, Мозамбік, а також Мальдіви. У середньому, вони там отримують 3000 – 5000 $ в місяць, мають соціальний пакет і забезпечені житлом. Кращі знання мови дають змогу виїхати працювати в Великобританію, Німеччину, Данію.

Диплом українського лікаря за кордоном не дійсний. Тому його потрібно захистити, а потім отримати ліцензію на трудову діяльність.

Для того щоб здати кваліфікаційний екзамен для роботи в Європі, необхідно мати біля 10 000 $ (сам екзамен коштує менше, але багато не встигають підготуватися, тому здають не з першого разу, плюс затрати на переліт і інші витрати). Після цього необхідно зареєструватися в Медичній Раді і отримати ліцензію на право роботи. До речі, перше місце з імміграції лікарів займає не Українa і не Польща, а Великобританія. Найкраще працювати медиком в Швеції, Данії і США. У Сполучених Штатах кожен третій американський лікар – іммігрант.

В теперішній час іноземні фахівці з неєвропейських країн становлять всього 0,9% всіх працюючих в Європі (для порівняння – в Австралії їх 9%, в Канаді – 7,3%, в США – 3,7%. З липня 2011 року стало можливим швидке оформлення (протягом місяця) виду на проживання з правом на роботу іноземним фахівцям високої кваліфікації. Мова йде про медичних працівників і працівників технічних спеціальностей. Висококваліфікованим іноземним фахівцем є той, у кого є вища освіта та досвід роботи за фахом. В Європі вам повинні запропонувати посаду з оплатою, в 1,5 рази перевищуючу середню зарплату в професійній категорії, або в три рази – мінімальну заробітну плату.

Прикро, що в рідній країні зарплати лікаря вистачає, в основному на їжу. По цій причині молоді фахівці прагнуть виїхати за кордон, щоб будувати собі нормальне майбутнє.