Оформлення документів на португальське громадянство має певні правила. Для цього уповноважений орган держави, де документ був виданий, проставляє спеціальний штамп – апостиль. Апостиль засвідчує справжність підпису посадової особи, що підписала документ і автентичність відбитку печатки і штампа, яким він скріплений.

Існує також практика, коли апостиль проставляється не на оригінал, а на нотаріально завірену копію. В цьому випадку апостиль завіряє нотаріально завірену копію, яка підписана і скріплена печаткою нотаріуса. Кожна країна сама вирішує, ставити чи не ставити апостиль на копіях.

При подачі документів на громадянство необхідно надати завірені апостилем свідоцтва про народження та про шлюб(коли людина одружена). Відповідно до закону про громадянство Португалії, вимагається представити завірені оригінали документів.

У більшості випадків завірений документ з апостилем переводять уже в Португалії. При перекладі документа з апостилем на португальську мову апостиль також перекладається, тільки після цього переклад засвідчується (це може бути зроблено, наприклад, в консульстві). Такий переклад не викликає жодних проблем.

Необхідність надавати різні документи виникає, як тільки ми звертаємося в будь-яку португальську установу. І в кожній з них – свої вимоги. При подачі документів на громадянство вимоги найсуворіші і виконуються неухильно. В інших випадках вони можуть бути і більш м’якими. Зокрема, можуть прийняти апостильовану копію, а не оригінал, просто нотаріальну копію (звичайно, з перекладом). Тому незавадить порада – у всіх випадках, коли вам необхідно надати документи в будь-яку португальську організацію, перш за все з’ясуйте її вимоги до документів, а саме, які документи необхідні і як вони повинні бути оформлені.

Заява з проханням про надання громадянства, пишеться на спеціальному бланку на португальській мові і підписується прохачем безпосередньо на місці подачі. У разі, коли заяву відправляють по пошті, підпис повинен бути завірений нотаріусом.

Документи на португальське громадянство легально проживаючих на території Португалії не менше 6 років.

1. Свідоцтво про народження.

2. Документ, що підтверджує легальне проживання на території Португалії протягом мінімум 6 років, видається SEF (до речі, даний документ не є обов’язковим).

3. Документ, що засвідчує володіння португальською мовою.

4. Довідка Кримінального регістра (Registo Criminal), видана компетентними органами Португалії.

5. Довідки Кримінального регістра (Registo Criminal) країни громадянства, а також тих країн, де претендент проживав.

Також відзначимо, що бажано вислати копії ідентифікаційних документів (закордонного паспорта і картку резидента).

У випадку, якщо в наданих документах з яких-небудь причин відбулися зміни (наприклад, прізвища, імені) необхідно подати відповідні виправдувальні документи – природно, з апостилем і перекладом на португальську мову.

Першим документом, який видається після надання громадянства є португальське свідоцтво про народження. У випадку якщо ви не були одружені (заміжні), то отримати внутрішній паспорт (cartao de cidadao), не складе труднощів. Для цього достатньо з’явиться в Conservatoria do registo civil і подати відповідне прохання.