Робота в Португалії

Останнім часом в оголошеннях про роботу за кордоном в якості країни-роботодавця все частіше з’являється Португалія.

На даний момент іммігранти складають 2% від чисельності населення країни. Цю цифру португальська влада оцінює як більш ніж сприятливу і не бачить приводу для занепокоєння, тим більше, що імміграція заповнює брак малокваліфікованої робочої сили.

Cпектр пропонованих вакансій в Португалії дуже широкий: від некваліфікованих робітників до плиточників, штукатурів, мулярів високого розряду і т.д. Оплата праці некваліфікованих робітників становить не менше мінімальної заробітної плати, яка на даний момент становить 485 євро. Вакантні робочі місця в основному є на невеликих заводах в околицях Лісабона: потрібні підсобні робітники на лінії по збиранню автомагнітол, комп’ютерів і т.д.

За офіційними даними, на цей час близько 70 тисяч українських громадян легально перебувають та працюють на території Португальської Республіки.

Аналіз становища українських громадян у різних регіонах Португалії свідчить про те, що загалом вони позитивно сприймаються у суспільстві. Це підтверджується, як заявами високих посадовців, так і пересічних португальців, які відзначають високий освітній рівень та працелюбність українських робітників.
Що потрібно, щоб іноземцю влаштуватися на роботу в Португалії?
Громадяни третіх країн можуть легально працювати в Португалії, якщо їх наймають роботодавці і тільки в тому випадку, коли немає кандидатів на цю роботу з громадян країни і ЄС.
Вакансії представлені роботодавцем і не заповнені за пріоритетом протягом 30 днів з дати подання можуть бути заповненні працівниками інших країн. На даний момен переваги на працевлаштування можуть мати висококваліфіковані ІТ працівники, лікарі, інженери з стажем роботи.