Португалія чарівна країна, яку можна назвати тихою європейською провінцією, де незаймана природа безтурботно сусідять з розвиненою туристичною інфраструктурою і національні звичаї мирно уживаються із загальноєвропейськими традиціями.

Португалія – ​​держава на південному заході Європи, розташована в західній частині Піренейського півострова з самою західною точкою Європи мисом de Roca. На півночі і сході межує з Іспанією. На заході і півдні омивається Атлантичним океаном. Острови Мадейра та Азорські острови є автономними регіонами Португалії.

Офіційна назва країни – Португальська республіка. Глава держави – президент, який обирається на п’ять років. Законодавча влада належить однопалатному парламенту, виконавча – уряду.

Клімат в Португалії цілком визначений впливом Атлантики, і помітно відрізняється від клімату країн Середземномор’я.

В Португалії два типи клімату – субтропічний середземноморський і гірський. Особливо спекотно в долинах на півдні країни.

Середня липнева температура повітря на рівнинах коливається від +19 градусів на півночі до +25 градусів на півдні, а в горах літо прохолодніше на 2 – 3 градуси. Зима тепла, м’яка з середніми січневими температурами на рівнинах від +8 до +11 градусів, а в горах – до 3 – 5 градусів. Таким чином, сезонні зміни температури невеликі.


Вода влітку прогрівається в липні-серпні до +18-19 градусів, купальний сезон у Португалії триває до чотирьох місяців. Більшість курортних містечок зосереджено на півдні Португалії, де вода влітку прогрівається сильніше.

Острови Мадейра розташовані в Атлантичному океані в 650 км від північно-західного узбережжя Африки. Клімат островів субтропічний, океанічний, м’який і теплий. Середня температура на побережжі складає 20 градусів, літом вона на 2 – 3 градуси вища, взимку на 2 – 3 градуси нижча. Купальний сезон більш тривалий.

Населення Португалії – майже 11 млн. чоловік. Населення по території Португалії розселено дуже нерівномірно. У приморській зоні та на островах зосереджено майже три чверті населення Португалії. Переважає міське населення. Найбільш типові для Португалії невеликі міста з кількістю жителів не більше 10 тисяч.

Офіційна мова – португальська.

Португальська мова, що походить від латині, є рідною мовою не тільки для жителів Португалії, але й для 200 мільйонів людей з різних країн світу.

Багато португальців володіють англійською, французькою та іспанською мовами.

Гостинність – одна з рис національного характеру португальців. Приїхавши сюди, Ви відразу відчуєте, що тут Вам дійсно раді. Крім того, гостей приємно здивує готовність місцевих жителів надати допомогу в будь-якій ситуації, що поєднується зі спокійною гідністю, ввічливістю та стриманістю, властивими стилю спілкування португальців.

Португалія – ​​справжній рай для любителів гольфу. Тільки на території невеликої провінції Алгарве розташовано 20 розкішних гольф-полів. Тому не дивно, що за останні кілька десятиліть саме в Португалії регулярно проходять міжнародні змагання.

З 1 січня 2002 року грошова одиниця Португалії – євро.

Час у Португалії відстає від київського на дві години.

У найбільших містах існує широка мережа громадського транспорту. У Лісабоні це метро, ​​автобуси, трамваї і декілька підйомників. У довідкових кіосках у Лісабоні і STCP в Порту можна придбати проїздні квитки. Таксі легко впізнається по чорно-зеленому забарвленню і колірному сигналу; зараз це колірне поєднання міняється на бежевий колір. У місті плата стягується по лічильнику, а за його межами – по кілометражу, включаючи зворотний шлях до місця відправки. У всіх таксі є прейскурант на двох мовах. Крім експреса, що зв’язує Лісабон та Порту, існує розгалужена мережа залізниць.

Взяти на прокат автомобіль у Португалії досить просто. Водій взятого на прокат автомобіля повинен мати не менше як 21 рік (у деяких компаніях – не молодше 23 років) і мати водійський стаж від 1 року. Автомобіль надається як правило по пред’явленню кредитної картки. Можливе отримання автомобіля при внесенні заставної суми.

Кримінальна ситуація в країні близька до нуля.

Якщо на побережжі ви побачите червоні прапорці, то знайте – плавання в цих районах заборонене, якщо жовті – потрібно бути уважним, а якщо зелені, то купання в цьому місці безпечне.

Португалія – ​​це той рідкісний край, де кожен зможе знайти що-небудь для себе: незаймані ландшафти, що вражають дивовижною різноманітністю, настільки нетиповим для держави з невеликою територією, і величні пам’ятники минулого – свідки вісімсотрічної історії країни. Подаруйте собі відпочинок на «краю світу» – тут Ви проведете незабутні дні, повні вражень.