Великі можливості і перспективи для українців, охочих знайти цікаву і високооплачувану легальну роботу за своєю або суміжною (після курсів перекваліфікації) спеціальностю, існують зараз в Норвегії. Природно, норвезький уряд зацікавлений в першу чергу у висококваліфікованих кадрах. Але під «висококваліфікованими кадрами» маються на увазі не тільки програмісти або люди технічних спеціальностей. У Норвегії зараз гострий брак лікарів, медсестер, ветеринарів, музикантів, працівників фермерських господарств. Реальний шанс на працевлаштування існує також у продавців, що мають професійну освіту і досвід роботи, фармацевтів, юристів, інженерів, програмістів, економістів, вчителів математики, фізики та хімії.

Звичайно, для кожного фахівця умови роботи будуть суто індивідуальні. Але юридичний захист та високий рівень заробітної плати в Норвегії будуть вам забезпечені. Так, наприклад, початкова зарплата лікаря в цій країні становить $ 2.852 на місяць, медичної сестри – $ 2.536, музиканта-органіста або помічника фермера – $ 1.549. Крім того, роботодавець, який підписує контракт з іноземним фахівцем, зобов’язаний забезпечити його медичним та соціальним страхуванням.

Але, поряд з усіма вищевказаними можливостями, існують і перешкоди в отриманні дозволу на роботу в Норвегії. Одним з основних вимог працевлаштування в цій країні є знання англійської мови на середньому, а для багатьох спеціальностей – і на вищому рівні.

Саме з метою навчання висококваліфікованих кадрів норвезької мови, а також, для їх адаптації до умов життя в Норвегії, і існує програма LEAPS. Language Education by Au Pair Stay – вивчення мови за допомогою участі в програмі Au Pair, яка передбачає не тільки вивчення норвезької мови на курсах, але і повне занурення в мовне середовище на досить тривалий (1-2 роки) період. Учасники програми мають можливість не тільки знаходитися на повному пансіоні (безкоштовно жити і харчуватися), але і заробляти при цьому певну суму грошей.

Програма LEAPS багато в чому схожа на стандартну програму Au Pair. Але в LEAPS є кілька суттєвих моментів, що вигідно відрізняють її від звичайного Au Pair. Перш за все, вся програма підпорядкована одній меті: навчити потрібного для країни фахівця до мови країни (в даному випадку – норвезької). Після цього людина отримує можливість працювати або продовжити освіту за своєю спеціальністю в Норвегії.

Для участі в програмі приймаються фахівці, що мають необхідну освіту, або студенти, які незабаром стануть такими фахівцями. Навчання в Норвегії проводиться на основі англійської, а це означає, що учасники програми повинні досить вільно говорити по-англійськи. Винятки можливі лише для претендентів, які володіють норвезькою мовою, а також для тих, хто вже брав участь у програмі Au Pair раніше і вільно володіє німецькою, шведською або датською мовами. До речі, хто раніше брав участь у програмі Au Pair користуються великою популярність серед норвезьких сімей. Крім того, вивчити норвезьку на основі німецької мови досить просто, оскільки ці мови дуже схожі. Але в будь-якому випадку, навіть базове знання англійської буде вам необхідно, особливо в перший час.

Як бачимо, робота в Норвегії – це реальність. Потрібно тільки зуміти вчасно використати свій шанс.