Німеччина – держава в Центральній Європі. Межує з Данією, Польщею, Чехією, Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембургом, Бельгією та Нідерландами. На півночі природний кордон утворюють Північне і Балтійське моря.

Столиця – місто Берлін (місцеперебування бундестагу і уряду, деякі міністерства розташовані в Бонні). Форма правління – парламентська республіка, форма державного устрою – симетрична федерація 16 автономних земель.

Німеччина є членом Європейського союзу і НАТО, входить до «Великої вісімки», претендує на постійне членство в Раді Безпеки ООН.

Система освіти цієї країни, дозволяє студенту самостійно визначати перелік дисциплін, які увійдуть до його диплома. Академічні ступені, які присвоюються німецькими університетами, відрізняються від ступенів, прийнятих в англомовних країнах. Найпоширеніша ступінь, присуджена після закінчення навчання на гуманітарних факультетах – магістр. А, відучившись в аспірантурі, можна отримати ступінь доктора наук.

Німецька система освіти приваблива як для самих німців, так і для іноземних громадян. Причина такої привабливості полягає в тому, що навчальні заклади Німеччини гармонійно поєднують старі університетські традиції з новітніми досягненнями науки і техніки. Поряд зі старими університетами, що відрізняються широким вибором класичних предметів, в Німеччині з’являється все більше і більше нових вузів, що роблять ставку на міждисциплінарне навчання та тісний зв’язок між теорією і практикою.

Умови вступу до ВНЗ Німеччини

• Головним принципом системи освіти в Німеччині вважається «академічна свобода», тобто до німецького університету може вступити будь-який бажаючий, якщо він задовольняє всім умовам допуску.

• Навчання в багатьох державних університетах німецькою мовою безкоштовне, ті ж вузи, які стягують плату, встановлюють невисокі збори – від 300 до 500 євро на семестр.

• Навчання в Німеччині – це найбільш реальний спосіб для громадян України за невеликі гроші отримати якісну Європейську освіту.

Основна вимога до майбутніх студентів – це наявність середньої освіти і мінімум одного року навчання у ВНЗ України. Після закінчення 11 класу вже можна подавати документи, а після першого курсу, вступати до Studienkolleg при обраному вузі, де протягом року Ви будете вивчати мову та вступ до спеціальності.

Для вступу до ВНЗ в Німеччині не потрібно складати вступних іспитів. Єдиний іспит, який необхідно скласти для вступу – це іспит на знання німецької мови Zertifikat Deutsch als Fremdsprache (ZDF) для вступу на підготовчий курс, або Test DAF – для вступу на перший курс. Для деяких спеціальностей університет додатково проводить внутрішнє тестування знань мови – DSH (Deutsch fuer Hochschulzugang).

Починати оформлення бажано не менш ніж за 6-12 місяців до бажаної дати надходження (з огляду на необхідність вивчення мови). Університети пропонують безкоштовні підготовчі курси тільки для студентів – тобто для тих, хто вже здав іспит німецької мови ZDF, та й то далеко не в усіх університетах на таких курсах є вільні місця.

Віза в посольстві Німеччини видається практично завжди, строк оформлення – до 2-х місяців, вартість – 35 євро. Для отримання візи необхідна фінансова гарантія у вигляді рахунку в банку Німеччини або поручительства громадянина Німеччини.

Зазначимо, що робота в Німеччині буде більш доступнішною з німецьким дипломом