Фінляндія розвинута європейська країна, яка приваблює людей своїми робочими місцями.

До Фінляндії можна поїхати на сезонну роботу на збір ягід (для цього дозвіл на роботу не потрібно, достатньо лише мати туристичну візу). Що стосується роботи за фахом то отримати її складно, для цього потрібно мати дозвіл на роботу і посвідку на проживання.

Щорічно тисячі людей їдуть до Фінляндії на сезонну роботу. Серед них студенти, жінки середнього віку, чоловіки з різних країн: Росії, України і країн Балтії.

У Фінляндії вакансій багато і безробітні теж є, в чому ж головна причина наявності великої кількості вакансій і безробіття одночасно? Щоб влаштуватися на роботу, перше, на що треба звернути увагу, це те, що у Фінляндії цінується досвідчений працівник.

Будівельників Фінляндія також потребує, як і багатьох інших працівників. Ви можете звернутися до офіційних сайтів, наприклад, mol.fi, і там пошукати вільні вакансії. Також можна подивитися вакансії на комерційних сайтах, таких, як oikotie.fi. Або розмістити своє резюме на сайті agent.fi, і роботодавець може вийти на Вас сам. Багато роботодавців у Фінляндії саме на цьому порталі шукають необхідних їм працівників з Росії, Україні, країн Балтії.
Також роботодавець, звернувшись у відповідні органи, може сприяти продовженню візи.

Робота в Фінляндії за фахом

Вакансії для іноземців є в області електроніки і IT-технологій, у будівництві, металообробці, сільському господарстві. У найближчі роки очікується підвищення попиту на фахівців у сфері послуг: робочі місця звільняться в ресторанному та готельному бізнесі, в туризмі та соціальній сфері (молодший медичний персонал, догляд за людьми похилого віку).

Отримати дозвіл на роботу у Фінляндії клопітно, до того ж необхідно володіти в тій чи іншій мірі фінською мовою. Правда фахівцям у галузі електроніки та комп’ютерних технологій достатньо знання англійської мови, це робоча мова більшості фінських інноваційних компаній, в тч і Nokia.

Для повноцінної роботи в Фінляндії необхідно мати дозвіл на проживання, який називається tyontekijan oleskelulupa і оформляється після того, як отримано офіційне запрошення з місця роботи. Бланк клопотання про отримання посвідки на проживання (OLE 1) можна роздрукувати з сайту Міграційної служби. Заповнений бланк із запрошенням роботодавця подається в посольство або консульство Фінляндії. Подача заяви коштує 200 євро, вид на проживання в перший раз видається як правило на один рік.