Робота за кордоном, зокрема в Швеції приваблює багатьох. Швеція – одна з найбільш багатих і забезпечених країн світу. Швеція – це ідеальна країна для бажаючих отримати освіту, пенсіонерів і тих, кому потрібне спокійне і розмірене життя. Кар’єру емігрантам тут зробити буде досить важко, хіба якщо вас запросила на роботу велика шведська компанія, в інших випадках особливе просування по службових сходах вам не світить. Варто зазначити, що Швеція займає перше місце в світі з умов для проживання емігрантів.

Виїхати жити до Швеції можна використовуючи одну з перелічених нижче можливостей:
- На навчання (потрібно вступити до шведського університету);
- На роботу (щоправда спочатку вам треба буде знайти роботу та отримати запрошення від шведської фірми);
- За програмою Au pair (домашня робота в шведській сім’ї);
- Створити свою фірму в Швеції (потрібно представити бізнес-план шведській владі і мати на рахунку не менше $ 18 тис.);
- В якості туриста (а потім залишитися в Швеції нелегалом);
- Вийти заміж / одружитися на громадянці / за громадянина ЄС.

Простіше за все знайти роботу у Швеції на півдні країни і в Стокгольмі.

На високооплачувану роботу у Швеції потрапити буде непросто, запрошують на неї як правило тільки обраних фахівців. Якщо ви приїхали як студент, а після закінчення намагаєтеся працевлаштуватись на роботу, пощастить, якщо ви професіонал вузького профілю або ваша спеціальність дуже затребувана (наприклад, медики та інженери). Без знання шведської мови шансів знайти роботу небагато. Так само більше шансів знайти роботу буде у великому місті, ніж у маленькому.

Щоб влаштуватися за фахом лікаря або інженера з українським дипломом, потрібно здати екзамен з мови і здати кваліфікаційні іспити за фахом на шведській мові. Причому перездача може зайняти стільки часу, що іноді простіше перевчитися – шведи не дуже довіряють нашій освіті, вважаючи, що воно в нас корумпована і оцінки просто купуються.

Якщо вдалося приїхати в країну і залишитися, можна починати з «чорної» роботи (наприклад, працювати прибиральником, будівельником або нянею). Є шанс, що через пару років, коли вивчите мову, матимете знайомствами і отримаєте якийсь диплом, можна влаштуватися на гарну роботу. Для людей, які в Україні мали вищу освіту і пристойний статус у суспільстві, починати з нуля психологічно дуже важко. Хоча самі шведи часто все життя працюють на малопрестижних (з нашої точки зору) посадах, отримують за це нормальні гроші і живуть собі на втіху.

Освіта в Швеції безкоштовна. Будь-хто може поїхати безкоштовно вчиться в Швецію, як після школи, так і після отримання диплома. Гарне знання англійської – обов’язкове. На сайті www.studyinsweden.se можна прочитати все про освіту в Швеції, переглянути всі програми для іноземних студентів і почитати про всі шведські університети.