Грецька система освіти складається з трьох ступеневих-рівнів: початковий, середній і вищий рівні освіти. Вища освіта полягає в тому, щоб гарантувати високий рівень теоретичного і всебічного навчання молоді в Греції.

Грецький диплом – це диплом високого рівня і міжнародного стандарту, який визнають у всіх країнах світу. Понад 600 різноманітних факультетів за всіма напрямами освіти. Дуже потужна освітня база та якісне навчання. Вам надається безкоштовне 3-х разове харчування при ВНЗ, безкоштовна медична страховка, безкоштовна література на весь період навчання, п’ятирічний вид на проживання, що дає право пересуватися по всій Європі без будь-яких обмежень, пільговий проїзд на всіх видах транспорту і законне право на трудову діяльність на неповний робочий день, а також можливість отримання безкоштовного гуртожитку, якщо таке є при ВНЗ. У перший рік Вам належить тільки вивчати мову при університеті з наступною здачею іспиту з мови. Ви проживаєте за свій рахунок, а так само оплачуєте річні мовні курси. Але гарантоване місце на факультеті за Вами закріплено. Після отримання сертифікату Ви починає вчитися за профілем і отримуєте всі пільги та привілеї, зазначені вище. Вивчити грецьку мову зовсім не складно. Щоб почати нормально спілкуватися нею достатньо восьми місяців вивчення мови і людина вже може говорити, писати і читати вільно. У червні здається нескладний іспит з мови з отриманням сертифікату, що дає можливість далі навчатися за фахом. Надалі мова ще більше вдосконалюється вже безпосередньо під час навчання у ВУЗі.

Що Ви отримуєте ставши студентом грецького ВНЗ?

У першу чергу:

Вид на проживання в Європі.
Безкоштовне навчання в державному ВНЗ.
Безкоштовне проживання в гуртожитку університету.
Право на роботу в Греції.
Безкоштовне триразове харчування.
Безкоштовну страховку на весь період навчання
Безкоштовну навчальну літературу

Для іноземців існує особлива і дуже приваблива умова вступу до грецьких вузів – відсутність іспитів. Замість них – конкурс шкільних атестатів: чим вищий буде середній бал, тим в престижніший університет ви можете потрапити. Тому для проходження конкурсу зовсім не обов’язково бути відмінником. Досвід показує, що і з менш успішним атестатом можна вступити до ВНЗ, де прохідний бал нижчий.

Вибираючи факультет і учбовий заклад, іноземець повинен скласти список максимум з 20 бажаних факультетів різних університетів, починаючи з ВНЗ першорядної для абітурієнта ваги і далі в порядку другорядного значення. Цей список подається разом з рештою документів в єдину приймальню комісію Міністерства освіти Греції. Якщо по конкурсу атестатів ви не пройдете на пріоритетно бажаний факультет, приймальна комісія запропонує інший, відповідно до ваших конкурсних балів. Факультети в списку повинні належати до одного напряму, а їх в грецькій освітній системі п’ять:

філологічний та юридичний;
математичний (фізика, хімія, біологія і ін);
медичний;
політехнічний;
економічний.

Варто зазначити, що у ВУЗах Греції є ліміт вільних місць. Важливо звертатися якомога раніше, це збільшить Ваші шанси вступити на бажану спеціальність.

Для вступу до ВУЗу вам потрібно надати наступні документи:

Атестат про середню освіту, завірений апостилем;
Свідоцтво про народження або виписка з реєстру РАГСу про народження, завірена апостилем;
Фотографії 3х4 см (4шт);
Ксерокопія всіх аркушів внутрішнього паспортаж
Ксерокопія закордонного паспорта.

Студент має право на 4-х годинний робочий день у Греції. При цьому він обов’язково має робочу страховку від працедавця, відпускні та преміальні на загальних підставах, згідно з трудовим законодавством Греції. Якщо Ви захочете працювати – ваш роботодавець, крім зарплати, буде оплачувати робочу страховку, відпускні, святкові та лікарняні дні. Крім того робота в Греції дає право Вам отримати повну додаткову зарплату на Різдво і половину зарплати на Великдень.

Проживання під час навчання в Греції

Надається гуртожиток, якщо у ВНЗ є така можливість. Після подачі заяви в деканат інституту, комісія, на загальних підставах розглядає кожну кандидатуру і надає гуртожиток студенту, згідно з ухваленим рішенням, за наявності вільних місць.

Наймання окремої однокімнатної квартири (гарсоньера) коштує близько 300 євро.

Важливо: під час навчання у ВНЗ Греції іноземні абітурієнти мають право на безкоштовне проживання в гуртожитку ВУЗу. Однак Ви не зможете отримати безкоштовне проживання відразу ж по приїзду, це пов’язано з терміном подачі заявки, але Ви можете жити безкоштовно, починаючи з другого курсу і до закінчення ВНЗ.