Хорватія – країна блакитного Адріатичного моря.

З 1991 р. – незалежна держава. Держава розташована в Південній Європі. Межує із Словенією, Угорщиною, Югославією, Боснією та Герцеговиною. На південному заході омивається водами Адріатичного моря.

Хорватія розташована в гористій місцевості, на скелястому узбережжі та островах в Адріатичному морі. Хорватське Адріатичне узбережжя – одне з найбільш порізаних у світі. Тут налічується сотні островів та острівців.

Країну вважають одним із найчистіших місць у світі. Хорватія – чудове місце, що притягує до себе туристів зі всього світу. Це одне з найбільш екологічно чистих місць. Більшість прибережних готелів оточені чудовими сосновими лісопарками, що сприяє надзвичайній чистоті повітря. Завдяки унікальному середземноморському клімату Хорватія користується величезною популярністю серед західноєвропейських туристів.

Кращий час для відпочинку — з травня по вересень. Середня температура повітря влітку +25-30 °С.

Небагато знайдеться країн у Європі, та й в усьому світі, де настільки чудесним чином сусідять унікальні природні комплекси та історичні пам’ятники, численні замки, густі ліси і безліч термальних джерел. Природні умови доповнюються відмінною туристичною інфраструктурою – сучасними готелями, спортивними майданчиками, ресторанами та кафе.

Пляжі Хорватії

На півострові Істрія – це найчастіше природні камені і плато, штучні бетонні платформи. Середня Далмація, в основному, в місцях південніше Спліта, а також на острові Брач, вони вважаються кращими на всьому узбережжі, і складаються з гальки. При цьому сосни тут ростуть у кількох метрах від моря. Ці місця найчастіше вибирають ті, хто їде з дітьми на відпочинок у Хорватію. У Південній же Далмації є і скелясті, і галькові, і бетонні, і навіть піщані пляжі (останні знаходяться в районі Дубровника).

Українці цього року зможуть без віз відвідати Хорватію у період з 1 травня по 31 жовтня.