Чудовий, квітучий зелений острів в Атлантичному океані, розташований в 1000 км. від континентальної Португалії і в 520 км. від північно – західного узбережжя Африки.

Автономний регіон Португалії. Архіпелаг складається з двох населених островів Мадейра і Порту-Санту і дрібних незаселених островів Десерташ і Селваженш.

У перекладі з португальської слово мадейра це – деревина. Столиця Мадейри – місто Фуншал (Funchal) старовинне і дуже красиве місто зі старовинними палацами й площами, сучасними готелями і шопінг-центрами.

Для туристів, які бажають провести відпочинок на Канарах, порт столиці Фуншал є головною зупинкою круїзних маршрутів з Європи до Карибських островів, що знаходяться на відстані 420 км. від острова Мадейра.

Мадейра має субтропічний клімат, що перебуває під впливом Гольфстріму, який забезпечує острову один з найм’якших кліматів в світі. Температура води й повітря тут приблизно однакова цілий рік 22-30С (повітря), 20-23С (вода).

Тут є все для відпочинку розкішна рослинність і мальовничі ландшафти у величезній кількості ростуть пальми, субтропічні квіти й фрукти, а незліченні водоспади і джерела води підтримують це буйство рослинності.

Острів Мадейра – дуже популярний і престижний Європейський курорт, береги якого омиваються хвилями океану і є улюбленим місцем відпочинку для всіх хто може це собі дозволити.

Для тих, хто шукає повного усамітнення – ідеальне місце сусідній острів-курорт – Порту – Санту, який знаходиться всього в 60 км. від Мадейри й має такий же клімат. Вздовж узбережжя шикарні готелі, нескінченні золоті пляжі, пальми і сонце. В кінці 15 ст. на Порту – Санту кілька років жив Христофор Колумб зі своєю родиною, до цих пір тут зберігся будинок Колумба (відкритий для відвідування туристів).

В більшості готелів є центри краси та здоров’я, таласотерапії, які пропонують різні процедури по догляду за тілом та обличчям, програми таласотерапії на основі морських продуктів, найсучасніше обладнання для омолодження, фізіотерапії і косметики.

Мадейра надає відпочинок на будь-який смак. Фуншал приваблює вируючим життям, розкішними готелями, нічними дискотеками і казино. Для любителів активного відпочинку – водні лижі, віндсерфінг, серфінг, дайвінг, вітрильний спорт, гірський велосипед, верхова їзда, теніс, гольф.
Але найбільшу популярність острів завоював у шанувальників екотуризму і просто любителів прогулянок на природі.