Більшість робочих місць пропонованих в Новій Зеландії вимагають мати певну кваліфікацію, щоб отримати дозвіл на роботу.

Щоб звернутися за дозволом на роботу в Новій Зеландії не складає ніяких труднощів. Є два способи. Перший відноситься до тих, хто знаходиться за межами Нової Зеландії, а другий для тих, хто вже є в країні. В обох випадках процес запиту такий самий і складається з чотирьох етапів. Для тих хто вже є в Новій Зеландії це простіше бо фактично вони вже є в країні.

Будь хто може подати заяву на отримання візи або роботи і тут немає ніякої дискримінації. Ваш запит буде розглядатися чи маєте ви, чи ні право займати це місце праці, як робітник Нової Зеландії. Ще одна перевага прохача, коли він з країни, яка має угоду з Новою Зеландією, як наприклад Бразилія, тоді ви можете клопотати про отримання робочої візи незалежно в якому статусі ви знаходитеся в країні, чи як турист, чи як студент. Якщо ви з країни з якою Нова Зеландія не має угоди, ви повинні подати заяву на отримання робочої візи.

Заходи полягають в наступному:

Знайти роботу справа не проста. Коли ви ще не знайшли роботу або ще ніхто її вам не гарантував не варто робити запит на дозвіл роботи в Новій Зеландії. Виняток робиться лише для студентів, які знаходяться на навчанні, яке триває більше ніж шість місяців. Тоді, дозвіл може бути даний раніше ніж роботу буде знайдено, і студент повинен знати англійську мову не нижче IELTS 5.0

Знайшовши роботу потрібно, щоб роботодавець заповнив анкету NZIS 1113, відповівши на її питання, і підписав її.
За цією анкетою потрібно звернутися в будь-який офіс департаменту з імміграції або посольство у вашій країні і відправити її роботодавцю.

Після того, як роботодавець підписав форму – ви повинні заповнити форму заяви на роботу в Новій Зеландії NZIS 1015. Заповнивши заяву, підписавши її, внісши плату, відправити документи разом з формою, що підписав роботодавець в департамет імміграції або посольство Нової Зеландії. Зробити копії всіх відправлених документів.

Всі форми NZIS можна знайти на веб-сайті по адресу www.immigration.govt.nz.

Проблема в тому, що дозвіл на роботу дійсний тільки для цієї роботи на яку ви робили запит, якщо ви хочете змінити роботу потрібно знову робити запит.

Дочекайтеся відповіді і не починайте будь-яку роботу до отримання дозволу від департаменту імміграції. Якщо ви почали працювати до отримання відповіді, дозвіл може бути анульовано, і ваше працевлаштування буде визнане незаконним. Якщо все буде виконуватися згідно норм і правил департаменту імміграції є реальні шанси отримати дозвіл на працю.