Польща приваблює українців, як близька до наших кордонів країна, країна з подібною мовою і з іншими давніми зв’язками. Існують наступні легальні способи еміграції в Польщу, якими можна скористатися.

Найпопулярніші з них:

Навчання в польському вузі з наступним працевлаштуванням
Трудова еміграція в Польщу
Шлюб із громадянином(ою) Польщі
Реєстрація фірми ( бізнес-еміграція в Польщу)
Оформлення «карти поляка» на підставі польського походження

Еміграція в Польщу через навчання у вузі

Навчання в Польщі у вищому навчальному закладі (приватному чи державному) починається з отриманням студентської візи.
Для студентської візи необхідно підтвердження про вступ до польського навчального закладу. В основному її отримують після співбесіди і підтвердження оплати навчання. Ви при цьому повинні мати у своєму розпорядженні кошти на навчання і проживання. Для іноземних громадян існує тільки платна форма навчання, як правило, без вступних іспитів.
Студентська віза видається на термін, що не перевищує одного року (у виняткових випадках на два роки), але після закінчення терміну дії, Ви можете звернутися за дозволом на отримання карти тимчасового проживання (karta czasowego pobytu).

Отримання карти дає право:

Можливість легально працювати 3 місяці під час канікул без отримання дозволу на роботу
Можливість повторного перетину кордону без візи
Свободу пересування всередині Шенгенської зони (на термін не більше 3 місяців протягом 6 місяців)

Після закінчення навчання, влаштувавшись на роботу, Ви відразу ж можете подавати прохання про видачу дозволу на постійне проживання, так як в цьому випадку у Вас по-перше є гарантоване джерело доходу, а по-друге, Ви прожили в країні більше 5 років.

Трудова еміграція до Польщі

Для працевлаштування в Польщі необхідно знайти роботодавця й одержати від нього запрошення на роботу (oswiadczenie), що засвідчується в управлінні праці (urzedzie pracy). Робота в Польщі легально протягом як мінімум 5 років на підставі віз і дозволу на проживання на визначений строк, дає право іноземцю звернутися в органи влади відповідно до місця проживання із заявою про видачу дозволу на поселення. Аналогічне право має іноземець, що проживає на території країни не менше 3 років, якщо він приїхав до Польщі для возз’єднання сім’ї.

Еміграція в Польщу через одруження

Зареєструвавши шлюб із громадянином або громадянкою Польщі, можна одержати право на проживання та роботу. У цьому випадку відповідні органи мають право перевірити законність шлюбу. Для одержання посвідки на проживання потрібно спільно прожити певний час.

Еміграція в Польщу через реєстрацію фірми

Для людей ділових і багатих існує четвертий спосіб – відкрити свій бізнес у Польщі, або стати його співвласником.
Для створення власного бізнесу у Вас повинні бути якісь початкові кошти і підтвердження того, що вони отримані легальним шляхом. Зверніть увагу на те, що купівля польської фірми не означає автоматичного отримання дозволу на роботу в Польщі.
Якщо ваш бізнес нормально розвивається, то після того, як ви доведете, що ваш бізнесовий зв’язок з Польщею досить міцний, і у Вас є джерело засобів до існування, Вам видається постійний вид на проживання . На відміну від імміграційної політики Німеччини, в якій розмір статутного капіталу, необхідного для створення бізнесу на території країни, варіюється від 500 тис. €, ціни на відкриття фірми в Польщі набагато нижчі – 50 000 злотих. Створення бізнесу – справа досить важлива і займає кілька місяців. Якщо Вам поспішати нікуди, а капітал – не проблема, то цей шлях чудово підійде для здійснення мети.

Еміграція в Польщу через одержання «карти поляка»

Що дає Карта Поляка:

Польську національну візу безкоштовно
Можливість перебувати на території Польщі без всяких дозволів на роботу
Легально працювати в Польщі без оформлення дозволу на роботу
Вести бізнес у Польщі на тих же підставах, що й громадяни Польщі
Користуватися можливостями безкоштовної системи охорони здоров’я в Польщі
Безкоштовне навчання
37% знижка на проїзд у поїзді
Право на стипендію для іноземців

«Карта поляка» видається на підставі польського походження. Цей документ не дає автоматичного права на одержання громадянства Польщі або безвізового перетину польського кордону. Карта Поляка видається на 10 років, після закінчення яких продовжується повторно, однак при отриманні ВНП вона анулюється.

Одним з важливих переваг отримання виду на проживання в Польщі (на відміну від цілого ряду інших європейських країн) є відсутність вимоги мінімальної фізичної присутності в країні протягом року. У Польщі немає правила обов’язкового проживання 6 місяців + 1 день на рік, як умова продовження ВНП. Через п’ять років у статусі виду на проживання можна отримати ПМП в Польщі.

Всі основні шляхи еміграції до Польщі ми розглянули, і тепер тільки залишається знайти прийнятний саме для Вас варіант, що дозволяє якомога швидше і без проблем перетнути кордон жаданої держави. Завзятість і бажання обов’язково в цьому допоможуть, надавши можливість порівняти життя на батьківщині і в чужій, але такій бажаній країні.