Правила для перетину польського кордону визначені окремо для іноземців – громадян ЄС та іноземців, які є громадянами третіх країн. Громадяни ЄС мають право на постійне або тимчасове місце проживання в державі-​​члені ЄС. Громадяни ЄС можуть в’їзджати і перебувати на території Польщі до трьох місяців з дійсним документом, що засвідчує особу і національность. При цьому вони можуть знаходитися в країні без потреби виконання певних умов перебування. Для перебування на території Польщі більш ніж 3 місяці громадянам ЄС потрібно мати місце праці або навчатися, і при цьому мати медичну страхівку. Для цього також потрібно подати заяву на реєстрацію і отримати картку на перебування у воєводстві, яке відповідальне за місце проживання.

Після п’яти років безперервного легального перебування в Польщі громадяни ЄС та члени їх сімей мають право на постійне місце проживання . Відповідно до польського законодавства проживання вважається безперервним, якщо перерви не перевищують в цілому шість місяців на рік.

Іноземці, які не є громадянами ЄС для в’їзду на територію Польщі повинні мати дійсний паспорт і візу. Віза являє собою документ, який дозволяє іноземцю транзит і перебування в Польщі протягом певного періоду часу, а також наявність достатніх коштів для існування на час перебування та повернення в країну походження. Іноземець не може перебувати на території Польщі довше терміну зазначенного у візі і повинен покинути територію Польщі до строку закінчення дії візи.

Кожен іноземець, після перетину польського кордону з метою тимчасового перебування в Польщі зобов’язаний виконати реєстрацію по місцю проживання. Ця реєстрація повинна бути проведена на протязі трьох днів після перетину польського кордону.

Щоб залишатися на території Польщі на термін, що перевищує три місяці, іноземці мають отримати посвідку на проживання на визначений термін. Отримання такого дозволу можливе в наступних випадках:
дозвіл на роботу
ведення бізнесу
навчання у ВНЗ або участь у програмах професійної підготовки
за контрактом займатися науковими дослідженнями і.т.д.