Ведення бізнесу в Польщі є доступне для всіх на умовах передбачених законом. Це означає, що влада не чинить перешкод в розробці та здійсненні такої діяльності тільки вимагає виконання правил згідно чинного законодавства.
Щоб відкрити власну справу у Польщі Ви повинні спочатку подумати і проаналізувати, що Ви хочете робити.

В Польщі, так як і в Україні є різні форми підприємницької діяльності такі як:

1.Приватне підприємництво (Indywidualna działalność gospodarcza).

2.Торгове товариство (Spółka osobowa).

3.Компанії (Spółka kapitałowa).

Пункти № 2,3 містять в собі і інші форми підприємницької діяльності. Тому щоб розпочати свій бізнес спочатку бажано визначитися з формою ведення бізнесу.

Щоб відкрити у Польщі власну фірму потрібно мати такі документи:

1.Статутний договір фірми з завіреним перекладом на польську мову засвідчити у вигляді нотаріального акту у нотаріуса.
2.Реєстрацію фірми в Національному Судовому Реєстрі (Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) ).
3.Реєстрацію фірму в Статистичному Управлінні(Urząd Statystyczny) і отримати Regon – статистичний номери фірми.
4.Реєстрацію створеної польської фірми в Податковій Інспекції (Urząd Skarbowy) і отримати NIP – індентифікаційний номер платника податків.
5.Реєстрацію фірми в Установі Соціального Страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych).
6.Договір на аренду приміщення, тобто мати юридичну адресу фірми.
7.Фірма повинна мати свою печатку.
8.Відкритий рахунку в банку на території Польщі.

Крім зазначеного вище потрібно знати, що легальна діяльність певними видами бізнесу можлива тільки після отримання спеціального дозволу або ліцензії. Іноді Ви повинні довести свою професійну кваліфікацію.
Ви повинні знати, що не можете мати повністю право у виборі назви фірми. Є Положення, які визначають правила вибору назви. Назва фірми повинна відрізнятися від назв інших фірм, які працюють в цій галузі.
При відкритті власної справи Ви повинні визначитися з формою опадаткування, в якій формі буде обкладатися податком доход вашої фірми. Від правильного рішення про вибір оподаткування можна багато заощадити.

Щоб відкрити фірму іноземцю в Польщі для цього потрібно пройти певні інстанції, що в середньому займає від 4 до 6 тижнів. Для того щоб заснувати Товариство з Обмеженою Відповідальністю у Польщі достатньо буде 50тис. польських злотих статутного капіталу.

Витрати на реєстрацію фірми:

1.Реєстрація у нотаріуса становить 910 zl + ПДВ, якщо статутний капітал складає 50тис. злотих.
2.Реєстрація фірми в Національному Судовому Реєстрі, Статистичному Управлінні, Податковій Інспекції, Установі Соціального Страхування становитиме 1500 zl.
Враховуючи інші витрати сума буде становити приблизно 3000 zl.

Відкривши свою справу Ви повинні згідно закону виконувати певні забов’язання перед державою. Крім обов’язків Ви набуваєте певних прав, якими користуються нерезиденти Польщі: ВНП з часом ПМП, возз’єднання з сім’єю, вільне пересування в Щенгенській зоні, наймати людей на роботу і. т. д.

Своя приватна компанія за кордоном відкрита чи куплена Вами може принести Вам непередбачені клопоти, коли розпочинаючи бізнес, Ви не знаєте ринку, не маєте зв’язків та клієнтів, не володієте польською мовою. Було би краще спочатку найти роботу, вивчити мову, адаптуватися тобто вивчити краще країну, її ринок, найти друзів, а потім приймати рішення чи відкривати фірму.