Норвегія – держава, в якій відносно недавно почалися імміграційні активні процеси. Приблизно семи відсотків від населення у Норвегії становлять іммігранти. Законодавство Норвегії видає дозвіл на в’їзд не всім іноземцям, а тільки деяким категоріям. Це можуть бути біженці, близькі родичі громадян Норвегії, а також спеціалісти затребувані в країні.

У Норвегії професійна еміграційна політика є ліберальною. Норвежцям потрібні у різних галузях висококваліфіковані фахівці. Робота в Норвегії дає шанс для висококваліфікованих фахівців стати повноправними громадянами держави.
Для іноземців існує ряд умов при яких, може бути видано дозвіл на роботу. Кандидат обов’язково повинен мати від норвезької компанії запрошення на роботу. Якщо це все є, то все одно, імміграційні норвезькі служби, будуть проводити попередній аналіз, що полягає в дійсній необхідності запрошеня громадянина іншої держави на роботу.
Якщо всі перевірки пройдено й експерти дали позитивну відповідь, то іноземцю дадуть візу. З отримання візи іноземець може отримати, через три роки перебування в Норвегії, вид на проживання.

Найбільш поширеним способом емігрувати до Норвегії є шлюб з громадянкою або громадянином Норвегії. На сьогоднішній день багато жінок, вдало виходять заміж за громадян Норвегії і через певний час отримують норвезьке громадянство.

Якщо Ви вирішили отримати статус біженця, то по прибуттю до Норвегії Ви повинні відразу ж звернутися в поліцію, де Вас зареєструють і заповнять особливу реєстраційну анкету, на підставі якої Директорат прийме рішення, чи розглядати вашу заяву, чи Вас необхідно вислати з країни. За законом поліція не має права Вас депортувати, поки Ви просите у норвезьких властей притулку. Рішення про депортацію приймає тільки Директорат у справах іноземців.

В країні існують різноманітні програми з адаптації, але якщо Ви захочете отримати подвійне громадянство, то знайте, Норвегія не визнає подвійного громадянства. Стати повноправним громадянином цієї держави можна тільки через сім років перебування на її території.

В даний час, на жаль, в Норвегії ведеться жорстка еміграційна політика, що не дозволяє практично звичайній людині отримати в даній країні ПМП. Звичайно, завжди є винятки з правил, які рано чи пізно все-таки дозволять отримати роботу, і вид на проживання, і громадянство, але Ви самі повинні розуміти, що якщо хочеться отримати щось, то для цього потрібно прикласти зусилля і заробити відмінну репутацію, і довести, що Ви теж заслуговуєте їх громадянства. І якщо за цей час Ви не мали жодних проблем з правоохоронними органами і не маєте боргів, то зелена вулиця вам забезпечена для отримання громадянства.