Для бажаючих поїхати працювати або іммігрувати в Нову Зеландію бажано знати, який в країні рівень життя порівнянно з іншими державами, а також про зарплату на яку можна розраховувати. Більше половини населення Нової Зеландії мають мінімальний розмір заробітної плати це менше ніж у сусідній Австралії або в таких країнах як Японія, США та Великобританія. Тим не менш, якість життя вважається однією з кращих в світі у сфері послуг, охорони здоров’я, освіти і т. д.

Розмір мінімальної заробітної плати в Новій Зеландії для працівника за рік становив NZ $ 28,080 на початок 2012 року. Відомо, що заробітна плата в Новій Зеландії не найкраща в світі, але вона знаходиться на хорошому рівні. Для середнього класу населення їхні достатки дають хорошу можливість, щоб насолоджуватися життям. Є два види мінімальної заробітної плати. Мінімальна плата за день, для тих хто має 18 років, тобто дорослих і становить NZ $ 13,50 за годину без вирахування податків або $ 540 на тиждень тобто за 40 годин роботи. Для молоді до 17 років, плата становить NZ $ 10.40 за годину, таку ж плату отримують працівники без будь-якої кваліфікації. Оплата проводиться як правило через тиждень або два тижні. Важливо відзначити що середня річна зарплата в Новій Зеландії становить NZ $ 54,900 без оподаткування або $ 45,000 США.

Велике значення на розмір заробітньої плати має рівень освіти а також стаж роботи по спеціальності. Якщо ви кваліфікований спеціаліст з вищою освітою то ви будете отримувати на 30% більше або навіть у двічі більше ніж ті хто не має кваліфікації.

Можна провести порівняння заробітної плати в залежності від освіти без відчислення податків
-незакінчена середня освіта 48 000 NZD
-середня освіта 54000 NZD
-технічна осіта 62000 NZD
-бакалавр 70000 NZD
-докторантура 100 000 NZD

Звичайно має значення на величину доходів місце праці, тобто в якій галузі промисловості ви працюєте. Добре оплачувана гірничо-видобувна, енергетична, газова галузі. Також медицина, фінанси, право, державне управління та оборонна промисловість. Менше оплачувана- галузі сільське та лісове господарства, рибальство, а також сфера обслуговування робота в готелях, ресторанах, кафе. роздрібненій торгівлі.

Тривалість роботи за тиждень складає 40 годин. Працівники деяких професій можуть працювати довше і, можливо, заробляти більше чи менше ніж робітники, які мають кваліфікацію і стаж роботи, тому їхній середній річний заробіток може становити більше NZ $ 58 000 NZ. Для прикладу можна навести річну зарплату інженера-програміста -NZ $ 82000.