Місто Тронхейм знаходиться в самому центрі Норвегії. Колись воно було столицею, в даний час Тронхейм з населенням 165 тис. входить в трійку найбільших міст Норвегії.

Норвезький Університет Науки і Технології має давню історію, яка почалася з часу його заснування в 1910 році. Університет займає друге місце серед вищих учбових закладів країни. На його семи факультетах навчається 20 тис. студентів. Університет пропонує широкий спектр бакалаврських, магістерських і докторських програм. В університеті діє міжнародна програма обміну з 60 університетами світу. Кількість студентів з інших країн становить біля 1300 чоловік. Є укладені угоди з університетами країн СНД, такими як Азербайджан, Вірменія, Грузія, Киргизстан, Молдова, Російска Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Україна, Узбекистан.

НУНТ пропонує більше 30 міжнародних магістерських програм англійською мовою, починаючи від гуманітарних і суспільних наук, природничих наук, інженерії, архітектури, медицини і т.д.

Тому що мова навчання в цих програмах англійська, знання норвезької мови не є обовя’зковою. Ви, однак, повинні бути в змозі продемонструвати свої знання з англійської мови. Для цього потрібно здати тест TOEFL або IELTS, або мати закінчену вищу освіту з англійської мови.

Ви можете найти в інтернеті (www.ntnu.edu/studies/international/master) каталог магістерських програм, який містить огляд всіх програм навчання в магістратурі, які пропонуються на англійській мові.

Навчання в Норвегії для іноземних студентів в НУНТ безкоштовне, це стосується і всіх інших норвезьких університетів. Студенти можуть платити за навчання, але це, як правило, становить менше 500 норвезьких крон за семестр. Для отримання студентської візи, яка дає право на навчання потрібно мати підтвердженні кошти на проживання, тобто на житло, книги, харчування, проїзд в транспорті в сумі 90800 крон або трохи більше ніж $ 15000 на рік.

Як студент, Ви повинні звернутися з запитом на вибраний курс навчання в норвезький університет приблизно за один рік.

Магістерські програми служать для продовження навчання, всі кандидати повинні мати не менше двох років вищої освіти у своїй країні. Допуск до навчання відповідає мінімальним вимогам, але це не є гарантія для зарахування, так як є велика конкуренція.

Багато досліджень показують, що період перебування за кордоном не тільки збагачує життя студентів в академічних та професійних областях, але також покращує знання мови, міжкультурні навики, самостійність та самосвідомість. Досвід дає студентам краще зрозуміти, що значить бути громадянином Європи. Крім того, багато роботодавців високо цінують цей період за кордоном, що дає перевагу для колишніх студентів в працевлаштуванні.