В наш час, щоб зробити кар’єру, добре жити, подорожувати, мати наповнене повноцінне життя, багато українців виїзджають з України. Кожен другий українець до 30 років налаштований працювати за кордоном. За роки незалежності з України офіційно виїхали понад 3 млн. дипломованих осіб.

На даний момент одним із способів працевлаштування за кордоном для молоді є вступ до іноземних вузів. Після закінчення яких можна залишитися в країні навчання, а згодом, отримавши громадянство, переїхати працювати в будь-яку іншу країну. Навчання за кордоном дає право студентам працювати, при цьому набувати навиків мови, спілкування, культури.

Для прикладу візьмемо Німеччину. Навчання в Німеччині для українців в державних вузах безкоштовне, можлива оплата, але не більше ніж 1500 євро за семестр. В Україні діє Німецька служба академічних обмінів – DAAD. Кожного року на навчання в Німеччину виїзджає біля 2 тис. студентів. Вступ ВНЗ без іспитів, але потрібно здати тест DaF (Deutsch als Fremdsprache), що являється аналогом англійского IELTS або американського TOEFL. Після закінчення навчання працевлаштування в Німеччині стане більш доступнішим.

По кількості заявок на навчання Україна займає друге місце після Росії. Конкурс на професії економіста, юриста, інженера складає 30 чол. на місце, але крім цього студент повинен довести чого він хоче вчитися.

Багато українців виїзджають на роботу за кордон по контракту в Чехію, Польщу. На теперішній час в Європі знаходиться біля 2млн. трудових мігрантів з України. Ті хто зараз виїзджає з України називаються 4 хвилею мігрантів.